Szijjártó: "Kihoztunk Afganisztánból mindenkit, aki nekünk segített, mást nem fogadunk be"
A külügyminiszter szerint egyes EU tagországok és a brüsszeli intézmények „újra a 2015-ös pályára álltak rá”.
A külügyminiszter szerint egyes EU tagországok és a brüsszeli intézmények „újra a 2015-ös pályára álltak rá”.
1,7 millió eurós szögesdrót kerítést telepítenek.
Így elérik az elővásárlási szerződésben foglalt 300 millió vakcinát, a brüsszeli bíróságon folyó pert pedig lezárják.
A magyar és a lengyel autokraták egyáltalán nem mellékszereplői az európai politikának, írja a Princeton Egyetem professzora.
Daron Acemoglu a holland miniszterelnök egy korábbi írását vette elő, és helyeselt, miközben olvasta.
Az afganisztáni kivonulás és az azt követő összeomlás, a villámgyors tálib katonai hatalomátvétel arra ösztönzi az európai országokat, hogy saját, önálló katonai alakulatokat hozzanak létre. Erről szólt a védelmi miniszterek csütörtöki informális találkozója a szlovéniai Brdoban.
A német üzleti lap úgy ítéli meg, hogy hiába akar megálljt parancsolni az Európai Parlament Magyarországon és Lengyelországban a rendszerszintű korrupciónak és sikkasztásnak, nincsenek igazán jó lapjai, hogy beváltsa fenyegetését a Bizottság ellen, amely e pillanatban nem hajlandó beélesíteni a jogállami mechanizmust.
Ciprus szerdán segítséget kért az Európai Uniótól a sziget keleti partjainál elterülő hatalmas olajszőnyeg miatt.
Didier Reynders szerint továbbra is problémás a magyar bíróságok függetlensége, a médiaszabadság, vagy a rendszerszintű korrupció.
Az Európai Bíróság Törvényszékének szerdai döntése értelmében az uniós csalásellenes hivatal nem tagadhatja meg az egykor a miniszterelnök vejének, Tiborcz Istvánnak az érdekeltségébe tartozott Elios Zrt.-vel kapcsolatos nyomozás aktáinak kiadását.
A migrációs útvonalak szigorú ellenőrzését, az Afganisztánnal szomszédos államok támogatását, az unió külső határainak megvédését és a rászorulók befogadását vállalták az EU-s belügyminiszterek.
Több mint 250 millió ember élvez védettséget a koronavírussal szemben, de ez még nem elég az Európai Bizottság elnöke szerint.
Megkezdődik az őszi politikai szezon Európában, az biztos: nem esik majd kevesebb szó Magyarországról, sőt. Ismét fontos téma lesz a migráció, napirenden maradnak a koronavírus-járvánnyal kapcsolatos intézkedések és a megfelelő mértékű uniós minimálbér is.
Még Romániában és Bulgáriában se ilyen alacsony az uniós átlaghoz viszonyított árszínvonal.
Ursula Von der Leyen csapata sokáig már nem halogathatja, hogy kimondja: mi legyen a Magyarországnak és Lengyelországnak szánt gazdaságfejlesztési támogatással.
A Brexit tette nemzetközileg ismertté az egykori francia minisztert, a a véget nem érő tárgyalásokon ő képviselte az Európai Uniót Nagy-Britanniával szemben. A 70 éves politikus már akkor jelezte: nem kíván nyugdíjba vonulni, hanem a francia politika csúcsára tör.
Paul A. Nutt egy orosz portálon fejtette ki a véleményét.
Daniel Freund német zöldpárti EP-képviselő úgy látja, az Európai Bizottság e heti levelével csak fokozta az ellentétet a két intézmény között.
A burgenlandi szociáldemokraták pártigazgatója, Roland Fürst pár napja azt állította, csak az elmúlt 2 hétben 1200 ember lépte át illegálisan a magyar-osztrák határt. Ezt ő tűrhetetlennek tartotta és az osztrák belügyminisztert hibáztatta, aki viszont a magyar határvédőket teszi felelőssé.
Az uniós intézmények viszályának hátterében az uniós források megvonásával fenyegető jogállamisági mechanizmus áll.